EN

Proje & Ağır Nakliye Taşımacılığı

Lojistik Çözüm Ortağı

Proje & Ağır Nakliye ve Lowbed Taşımacılığı 

Özellikle lojistik alanında ağır yük taşımacılığı gibi hizmetlere ihtiyaç duyan firmalar tarafından sık sorulan sorular arasında yer alan lowbed taşımacılığı sorusuna çeşitli şekillerde yanıtlar verilebilir. Genel olarak normal lojistik araçlar ile taşınması zor ve ağır yüklerin lojistik süreçleri ile ilgilenen lowbed taşımacılığı uygun araç ve ekipman ile yoğun olarak tercih edilen bir lojistik yöntemi olarak değerlendirilir. Tüm bu süreçler göz önünde bulundurulduğunda  Proje ve Lowbed taşımacılığı başlığı dahilinde sanayi ürünleri, rüzgar tribünleri, büyük iş makineleri, büyük makine ve benzeri ürünlerin taşınması gibi hizmetleri kapsadığını söyleyebiliriz.

Lowbed Taşımacılık Yapan Firmalar 

Lowbed taşımacılığı yapan firmalar arasında özellikle uluslararası düzeyde lojistik ve hizmet ağına sahip olan firmalar bu tür projelerde başarılı iş süreçleri yürütebilirler. Proje ve ağır yük taşımacılığı daha çok uluslararası ticaret süreçlerinde ve uzun mesafe birimlerinde kullanılan bir yöntem ollmasından dolayı ağır yük taşımacılığı yapan firmalar için uluslararası lojistik ağı gibi yapılara dahil olmak bu süreçi ilerletirken büyük avantaj sağlamaktadır. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda da lowbed ağır taşımacılık hizmetinin iç piyasa dahilinde de olsa daha çok uluslararası piyasalara yönelik bir lojistik hizmet servisi olduğunu söylemek mümkündür. 

Lowbed Ağır Yük Taşımacılığını Tercih Edebilinecek İş Süreçleri Nelerdir ? 

Bir önceki yazımızda da daha detaylı anlattığımız lowped ağır yük nakliyesi genel olarak endüstriyel hammaddelerin taşınmasında yani çelik plaka, döküm çelik, Makine üretim parkuları, sanayi tipi büyük makineler ve rolu çelik gibi taşıma süreçlerinde değerlendirilen bir işlem olarak öne çıkarlar. Bu bağlamda lowbed ağır yük taşımacılığı gibi hizmetlere genel olarak uluslararası ticaret operasyonları yöneten şirketler dahil olurlar. Tabiki Türkiye de faaliyet gösteren firmalarında bu tür ihtiyaçları olabilmektedir. Bu organizasyonlar da doğru ekipman ve ekip ile yürütülebilinmektedir. Ülkeler arasındaki karayolu taşımacılığı ya da denizyolu lojistiği gibi araçları kullanan ve bahsettiğimiz ürünlerin uluslararası lojistik ağı üzerinden  dağıtımı yapılması gibi iş süreçlerinde bu tür lojistik servis hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Lowbed Taşıma Araçları Nelerdir ? 

Ağır yük taşımacılığı ile alakalı arama yapan firmaların endüstriyel düzeyde malzeme üreten firmalar olmasında dolayı bu tür taşıma ihtiyaçlarını Proje taşımacılığı nedir sorusunu soran firmalara bu mekaleyi cevap olarak değerlendirmek mümkündür.Buna bağlı olarak endüstriyel lojistik yöntemi olarak değerlendireceğimiz proje taşımacılığı, kapsamlı endüstriyel projelerin yürütülmesi için önem arz eden donanımların sevkiyat süreçler de doğru bir şekilde kullanılıp yönetilmesine yarayan bir lojistik taşıma yöntemi diyebiliriz. Bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda proje taşımacılığı, özellikle karayolu lojistiği ya da deniz yolu lojistiği gibi lojistik süreçleri değerleyerek uluslararası olarak gerçekleştirilen bir operasyon olarak tanımlanabilir. Söz konusu tanım için ülke içerisinde de gerçekleştirmek mümkündür. 

Sal Kasa Taşımacılık Kim Yapar ? 

Sal kasa taşımacılığı da gabari dışı lojistik hizmet ile benzer bir taşıma yönteminidir. Standart lojistik süreçlerinin yetersiz kalması durumunda tercih edilen ağır yük taşımacılığı hizmeti olarak değerlendirebilinir. Ölçüleri standar ölçülerin dışında olan fakat ağırlık olarak 25 ton altında olan endüstiryel ürünlerin taşınmasında sal kasa taşımacılık yöntemi en doğru karayolu taşıma yöntemi olacaktır. Özellikle ağır iş makinesi taşımacılığı gibi ekstrem boyuttaki nesnelerin ya da ekipmanların farklı lokasyonlara aktarılması gibi iş süreçlerinde sal kasa tırlar ve benzeri araçların kullanımı oldukça yaygındır.

 

7/24 Müşteri Hizmetleri
Sorularınız İçin Bize Ulaşın!