EN

Fransa Nakliye

Lojistik Çözüm Ortağı

Avrupa'nın önemli ülkelerinden biri olan Fransa, hem karayolu avantajı bulunan hem de Akdeniz ve Manş Denizi'ne olan kıyıları nedeniyle denizyolu avantajı bulunan bir ülkedir. Bu doğrultuda, Fransa Nakliye hizmetleri bu avantajlar sayesinde son derece kolay yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Transit geçişlerin yoğunluğu nedeniyle Fransa nakliye sürecinde karayolu taşımacılığı yoğun olarak tercih edilebilir. Özellikle belirli miktardaki eşya ya da malların taşıması açısından uygun maliyetli ve hızlı bir yöntem olan karayolu lojistiği, diğer yöntemlerle entegre edilerek verimliliği arttırılabilir. Bu bağlamda ülkedeki gelişmiş limanların varlığı, denizyolu taşımacılığı için oldukça uygun bir altyapı sağlamaktadır. Eğer taşınacak olan eşya veya malların boyut ve adetleri ekstrem düzeylerdeyse konteynır taşımacılığı olarak da adlandırılan denizyolu lojistiği tercih edilebilir.

Fransa Karayolu Taşımacılığı

Türkiye - Fransa karayolu nakliye özellikle mobilya taşımacılıkotomobil yedek parça taşımacılık, tekstil taşımacılık gibi başlıklar için en ideal lojistik çözümlerden biridir. Fransa lojistik firmaları için Türkiye'den doğrudan transit geçişlerin bulunması Fransa nakliye süreçlerinde karayolu taşımacılığını önemli bir tercih olarak öne çıkarır. Bunun yanı sıra transit lojistik olarak da adlandırılan bu yöntem, Paris gibi gelişmiş ve liman şehri olmayan lokasyonlara doğrudan erişim açısından da avantaj sağlar. Özellikle Türkiye Fransa tır nakliye fiyatları belirleme de en belirgin yöntemlerden biri gidilecek mesafenin uzaklığıdır. Bu mesefaye göre Fransa karayolu nakliyat fiyatları  belirlenmektedir. Fakat transit olanakların yetersiz kaldığı durumlarda intermodal lojistik yaklaşımlarından da faydalanılabilir. Intermodal yaklaşıma göre, maliyet ve zaman açısında en verimli taşımacılığı gerçekleştirmek için aynı ürünleri farklı taşımacılık yöntemleri ile taşımak esastır. Ağırlıklı olarak Fransa karayolu nakliye firmaları taşıma yöntemlerinde TIR bazlı olarak çalışmaktadır. Ayrıca Güney Fransa bölgesine RORO ile de hizmet verilmektedir. 

Denizyolu ve Intermodal Taşımacılık ile Fransa'ya Nakliyat

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, hızlı ve maliyet odaklı lojistik çözümleri için farklı kombinasyonlar denenebilmektedir. Intermodal yaklaşımı olarak da adlandırılan bu yöntem kapsamında farklı lojsitik ve nakliyecilik prensipleri bir arada çalışır. Belirlenecek olan lojistik yöntemlerinin öncelikli olarak lojistik hesaplamalara tabii tutulması gerekir. Yapılacak olan lojistik hesaplamalardan sonra verimliliği maksimum seviyeye çıkartacak taşımacılık yöntemleri belirlenmiş olur.

Tüm bunların yanı sıra, intermodal lojistik kapsamında karayolu, denizyolu ya da havayolu olanakları bir arada kullanılır. Fransa nakliyecilik başlığı altında en hızlı teslimatı gerçekleştirmek için en etkili yöntem olan intermodal, aynı zamanda maliyet açısından da büyük avantajlar barındırır. Teslimat güveliğini arttıran çözümler ve hizmet deneyimi ile kombine taşımacılık hizmeti, Fransa karayolu nakliye için müşterilere son derece hızlı çözümler sunar.

Karayolu Haftalık Komple ve Parsiyel Çıkış Günlerimiz ; 

Parsiyel Çıkış Günlerimiz ; 

Çarşamba,Perşembe,Cuma ve Cumartesi günleri Parsiyel çıkış günlerimizdir. Ayrıca Diğer günlerde yük durumuna göre parsiyel çıkışlar gerçekleştirmekteyiz.

Komple Çıkış Günlerimiz ; 

Haftanın her günü komple sevkiyatlarınız için çıkış sağlayabilmekteyiz. 

Diğer Taşıma hizmetlerimizin çıkış günleri hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye- Fransa Arası Kaç Kilometredir?

Türkiye İstanbul – Paris : 2750 km

Türkiye'den Fransa 'ya Ekspres Minivan Kaç Günde Gider?

Minivan ekspres araçlarımız sınır kapılarında herhangi bir sıraya veya beklemeye tabii olmadıkları için yol süresi yaklaşık olarak bölgeye göre değişkenlik gösterse de ortalama 48 ve 72 saat (2-3 gün) sürmektedir.

Türkiye'den Fransa' ya Tır Kaç Günde Gider?

Fransa Komple Tır Nakliye için karayolu yol süresi; 7 ile 9 gün arasında değişmektedir.
Fransa Parsiyel Tır Nakliye için karayolu süresi; 9-12 gün arasında değişmektedir.

Türkiye'den Fransa’ ya Nakliye Güzergahı Nedir?

Karayolu güzergahı genelde aşağıdaki gibidir;

  • Türkiye-Bulgaristan-Sırbistan-Hırvatistan-Slovenya-Avusturya-Almanya-Fransa

 

  • Türkiye – Bulgaristan-Romanya-Macaristan-Avusturya-Almanya-Fransa

Karayolu (RoRo) Güzergahı;

  • Türkiye-İtalya-Avusturya-Almanya-Luksemburg-Belçika-Fransa
  • Türkiye- SETE LİMANI FRANSA

Türkiye'den Fransa' ya Hangi Yükler Taşınabilir?

Mobilya, tekstil, makine sanayi, inşaat malzemeleri ve daha birçok ürünün Türkiye’den Fransa’ya taşımaları gerçekleşmektedir. Yalnızca patlayıcı ve ateşli silahların taşıması yapılmamaktadır.

Türkiye'den Fransa’ ya Yapılan Nakliye Türleri Nelerdir?

Karayolu, Denizyolu, İntermodal ve havayolu taşıması olarak Türkiye’den Fransa’ya nakliye hizmeti verilmektedir.

Türkiye'den Fransa Nakliye Ne Kadar Sürüyor?

Kara Yolu: 7-9 gün.
Deniz Yolu: 16-21 gün.
Hava Yolu: 1-2 gün

Türkiye'den Fransa Nakliye Fiyatları Nasıl Hesaplanmaktadır?

Türkiye’den Fransa nakliye fiyatını belirmek için gidecek ürünün özelliği ve kap, kg, ölçü bilgilerine istinaden bir fiyat belirmesi gerçekleşmektedir.

7/24 Müşteri Hizmetleri
Sorularınız İçin Bize Ulaşın!