EN

Mobilya Taşımacılığı

Lojistik Çözüm Ortağı

Özellikle uluslararası karayolu eşya taşımacılığında ihtiyaç olan yurtdışı mobilya taşımacılığı, taşıma yapılacak olan lokasyonun uzaklığına ya da konumuna göre farklı lojistik yaklaşımların kullanıldığı bir hizmet türüdür. Mobilya taşımacılığı hizmeti kapsamında, şehirlerarası taşımacılık yapılabildiği gibi şehir içi taşımacılık başlıklarından da yararlanabilir. Aynı şekilde mobilya taşımacılığında uluslararası karayolu taşımacılığı başta olmakta, ihtiyaç halinde denizyolu ya da havayolu taşımacılığı gibi hizmetlerden de yararlanılmaktadır.

Mobilya Taşımacılığı Lojistik Hizmetleri Nasıl Gerçekleşir?

Mobilya taşımacılığı genel olarak, teslimat yapılacak olan noktanın uzaklığına göre farklı yaklaşımların kullanıldığı bir lojistik yöntemdir. Eğer taşıma yapılacak nokta deniz aşırı ülkeler arasında değil ise uluslararası karayolu taşımacılığı tercih edilebilir. Bunun yanı sıra uluslararası boyutta taşımacılık gerektiren deniz aşırı durumlar mevcutsa denizyolu taşımacılığı ve benzeri yöntemler de kullanılabilir. Eğer kıtalararası düzeyde bir teslimat gerçekleşecekse ve taşınacak mobilyaların ebat, adet ve ağırlık gibi değerleri ekstrem düzeyde değilse havayolu taşımacılığı hizmetlerinden de yararlanılabilir. Lojistik firmaları arasında bu konuda en iyi hizmet vermeyi amaç edinmiş bir firmayız.

Tüm bunların yanı sıra uzak noktalara gerçekleşecek lojistik faaliyetleri için birden fazla yöntemin kullanıldığı kombine taşımacılık ya da diğer ismi ile intermodel taşımacılık da tercih edilebilmektedir. Intermodal taşımacılık kapsamında teslimatın yapılacağı noktanın transit özelliklerine göre denizyolu - karayolu, karayolu -denizyolu, denizyolu - havayolu ya da havayolu - karayolu taşımacılığı gibi farklı lojistik yöntemler kullanılabilir.

Mobilya Taşımacılığı Kapsamında Dikkat Edilmesi Gereken Başlıklar

Mobilya taşımacılığı kapsamında öncelikli olarak taşınacak olan mobilyaların, güvenli yöntemlerle teslim edilmesi en öncelikli başlıktır. Bu doğrultuda taşıma esnasında mobilyaların güvenli teslimatını güvence altına alacak yurtdışı nakliyat şirketleri ile çalışmak önemli bir unsurdur. Eğer uluslararası düzeyde bir taşımacılık gerekiyorsa ve denizyolu taşımacılığı yöntemi kullanılacaksa mobilyaların taşınacağı konteyner benzeri araçların temiz ve güvenli olmasına da dikkat edilmelidir.

Havayolu taşımacılığı gibi lojistik yöntemlerin kullanılması durumunda ise ürünlere, havaalanındaki operasyonlar süresince titiz davranılması önemlidir. Havayolu kargosu gibi lojistik yöntemlerde, mobilyaların teslimat süresince zarar görmesini engelleyecek paketleme ve ambalajlama yöntemlerinden yararlanılabilir. Bu doğrultuda mobilya taşıma hizmeti kapsamında tercih edilecek olan lojistik şirketin tüm bu olanakları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilebilir.

Yurtdışı Mobilya Gönderimi İçin Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Yurtdışına mobilya göndermek isteyen siz değerli müşterilerimiz için mobilyanın yurtdışında gideceği bölgeye göre en doğru ve ekonomik taşıma yöntemi belirlemek bizim ilk görevlerimiz arasındadır. Ayrıca mobilya hassas bir ürün olduğu için taşıma yöntemi çok önem arz etmektedir. Özellikle istiflenme konusunda dikkat gerektiren mobilya taşımacılığı, artık bu alanda uzun süredir tecrübesiyle uzman olmuş firmamız doğru istifleme ve taşıma yöntemleri konusunda her zaman yönlendirici tecrübelerini siz değerli müşterilerine aktarmaktadır. Yurtdışına mobilya satışı yapmış olduğunuz zaman hemen bizimle iletişime geçerek gerekli fiyatlandırma ve taşıma yöntemini belirleyip fiyatlandırma yapabiliriz. Yurtdışına giden bütün mobilya ve diğer ürünler taşıma sigortası olduğu için herhangi bir hasar durumunda sigorta şartlarına uygun hareket edilerek ilgili hasar belirlenip ücreti karşılanmaktadır.  Ayrıca Türkiye de olmayıp yurt dışında yaşan değerli müşterilerimizin bütün lojistik ve gümrük süreçlerini yönetimini üstlenip kapıdan kapıya nakliye hizmetini tam anlamıyla sağlamaktayız. 

7/24 Müşteri Hizmetleri
Sorularınız İçin Bize Ulaşın!