EN

Ortadoğu Nakliye

Lojistik Çözüm Ortağı

Türkiye'nin güneydoğu kısmında yer alan Ortadoğu, genel olarak ülkemizin sürekli ticari ilişkiler halinde olduğu bir konum olarak bilinir. Bu doğrultuda Ortadoğu'ya sürekli olarak Türkiye'den nakliyecilik ve taşımacılık işlemlerinin gerçekleştiğini söylemek doğru olacaktır. Ortadoğu nakliye hizmeti kapsamında farklı ulaşım modelleri olduğu gibi, entegre olarak kullanılacak lojistik yöntemler de mevcuttur. Bu doğrultuda Türkiye'den Ortadoğu'ya yapılacak olan taşımacılık işlemleri için öncelikli olarak taşımacılık faaliyetlerinin yapılması gerekmektedir.

Ortadoğu'ya Taşımacılık İçin En Doğru Lojistik Yöntem Nasıl Belirlenir?

Ortadoğu'ya yapılacak olan taşımacılık faaliyetleri kapsamında öncelikli karayolu taşımacılığı olanaklarından faydalanılır. Özellikle Türkiye ile geniş kara sınırına sahip olan Ortadoğu ülkeleri, bu doğrultuda Karayolu taşımacılığı için son derece uygun konumlardır. Bunun yanı sıra, Ortadoğu ülkelerine yapılacak olan transit taşıma işlemleri, gerekli olduğu durumlarda havayolu taşımacılığı ile de desteklenebilmektedir. Intermodal taşımacılık olarak adlandırılan entegre lojistik kullanımı da bu noktada devreye girer. Sadece karayolunun yetersiz kaldığı durumlarda özellikle havayolu ya da denizyolu desteği devreye girerek taşımacılığı daha hızlı bir şekilde ilerletebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra, Ortadoğu nakliye işlemleri esnasında farklı taşımacılık yöntemlerinin kullanılması maliyetleri ve zaman sorununu azaltabilmektedir. Daha hızlı teslimat gereken durumlarda havayolu kargo sistemleri gibi olanaklardan yararlanılarak istenilen sürede taşıma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Lojistik planlama yapılmadan ve rotalar tespit edilmeden önce maliyet ya da zaman açısından uygunluğunun denetlenebilmesi için bir takım lojistik hesaplamaların yapılması gerekebilmektedir.

Ortadoğu Nakliye ve Teslimat İşlemleri İçin Rotalar Nasıl Belirlenir?

Ortadoğu kargo gönderimi kapsamında rotalar belirlenmeden önce, bir takım lojistik hesaplamaların yapılması gerekir. Yapılacak olan lojistik hesaplamalar, uygun olan rotanın ve hangi lojistik yöntemin kullanılacağının belirlenmesi açısından son derece önemlidir. Eğer hedef lokasyon karayolu olanaklarının uygun olduğu bir noktada kalıyorsa karayolu taşımacılığı yeterli olabileceği gibi, daha uzak noktalarda intermodal taşımacılık yöntemleri de kullanılabilmektedir. Bu doğrultuda en uygun rotanın hesaplı bir şekilde belirlenebilmesi için doğru lojistik hesaplamaların yapılması son derece önemlidir. Yapılacak olan lojistik hesaplamalar sayesinde konum ya da uzaklık ne olursa olsun maliyet ve zaman açısından en uygun rota ile birlikte lojistik yöntemler de kolaylıkla belirlenecektir.

Karayolu Haftalık Komple ve Parsiyel Çıkış Günlerimiz ; 

Parsiyel Çıkış Günlerimiz ; 

Çarşamba,Perşembe,Cuma ve Cumartesi günleri Parsiyel çıkış günlerimizdir. Ayrıca Diğer günlerde yük durumuna göre parsiyel çıkışlar gerçekleştirmekteyiz.

Komple Çıkış Günlerimiz ; 

Haftanın her günü komple sevkiyatlarınız için çıkış sağlayabilmekteyiz. 

Diğer Taşıma hizmetlerimizin çıkış günleri hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

7/24 Müşteri Hizmetleri
Sorularınız İçin Bize Ulaşın!