EN

Karayolu Taşımacılığı

Lojistik Çözüm Ortağı

Karayolu taşımacılığı, lojistik olarak karayolu olanaklarının ve araçlarının kullanılarak arzu edilen ürün ya da eşyaların istenilen konuma taşınmasını ifade eden bir hizmet olarak öne çıkar. Karayolu taşımacılığı kapsamında kurumsal ya da bireysel müşterilerin lojistik ve nakliye ihtiyaçlarına en verimli şekilde yanıt verilmesi amaçlanır. Bu doğrultuda İnovatif lojistik teknolojileriyle bütünleşik ve tüm ihtiyaçlara yanıt veren taşımacılık deneyimi, avrupa nakliye hizmeti arayışında olan kişilerin öncelik verdiği etkenlerdendir.

Tüm bunların yanı sıra parsiyel ve komple araç taşımacılığı gibi farklı hizmet türlerini bir araya getiren iş anlayışı uluslararası nakliyecilik açısından büyük önem arz eder. Aynı şekilde Avrupa'nın birçok noktasına erişen geniş hizmet ve acenta ağı avantajı, lojistik açısından ulaşılabilirliği maksimum seviyeye çıkartmaktadır.

Uluslararası Karayolu Nakliyeciliği Nasıl Olmalıdır?

Uluslararası karayolu nakliyeciliği, farklı ülkeler arasındaki transit imkanların kullanılarak lojistik faaliyetlerin gerçekleştirilmesidir. Fakat bazı durumlarda farklı lojistik disiplinlerinin bir arada kullanılması gerekmektedir. Karayolu taşımacılığı süresince yaşanabilecek olan ulaşım sorunlarını gidermek adına farklı lojistik olanakları kullanılır. Özellikle konteyner taşımacılığı olarak da nitelendirilen deniz yolu taşımacılığı, kıtalararası veya denizaşırı konumlara erişilmesi açısından önemlidir. Bu doğrultuda Almanya nakliye ya da Avrupa taşımacılık gibi ihtiyaçlarda karayolu ve denizyolu taşımacılığı birlikte kullanılabilir. Uluslararası lojistik firmaları bu anlamda tamamlayıcı hizmet vermektedir.

Uluslararası nakliyecilik, lojistik disiplinin ciddi düzeyde kullanılmasını gerektiren bir iş türüdür. Taşımacılık yapılacak konumun uzaklığına, mevcut transit geçiş ve yolların mevcudiyetine göre, farklı yol haritaları tercih edilebilir. En etkili lojistik yöntemini bulmak için yapılacak olan hesaplamalar sayesinde maliyet odaklı ve etkili ulaşım çözümleri bulmak mümkündür. Bu noktada, karayolu taşımacılığı konusunda doğru lojistik firması ile çalışmak büyük önem arz eder.

Karayolu Taşımacılık Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Karayolu nakliyecilik firması seçerken öncelikli olarak müşteri memnuniyeti gibi etkenleri dikkate almak gerekir. Tercih edilecek olan şirketin uluslararası nakliye firmaları düzeyinde iş mantığına sahip olması da önemli bir etkendir. Bu etken sayesinde taşımacılık yapılacak konum neresi olursa olsun hızlı, etkili ve maliyet odaklı taşımacılık hizmeti almanız daha kolay olacaktır. Çalışılacak olan firmanın karayolu lojistiği konusunda uzman olması ve büyük bir karayolu filosu sahibi olması gibi kriterlere de dikkat edilebilir. Lojistik firmaları arasında LSP lojistik olarak her gün kendini yenileneyerek, müşterilerilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. 

7/24 Müşteri Hizmetleri
Sorularınız İçin Bize Ulaşın!