EN

İsviçre Nakliye

Lojistik Çözüm Ortağı

Orta Avrupa'nın gerek yaşam standartları gerekse ekonomi açısından en önemli ülkelerinden biri olan İsviçre, lojistik açıdan birçok gelişmiş Avrupa ülkesi ile köprü konumunda yer almaktadır. Bu doğrultuda İsviçre, Avrupa'nın özellikle karayolu taşımacılığı açısından stratejik bir konumda yer alan ülkedir. Fakat ülkenin herhangi bir denize kıyısı olmaması nedeniyle denizyolu taşımacılığı olanaklarından pek yararlanılmadığını söylemek doğru olacaktır. Bu doğrultuda İsviçre'ye nakliye yaptırmak ya da İsviçre kargo gönderimi gibi hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin havayolu veya karayolu taşımacılığı gibi lojistik faaliyetlerden faydalanmaları gerekecektir.

İsviçre Nakliye İçin En Etkili Lojistik Yöntem Hangisidir?

İsviçre'ye nakliye ülkedeki lojistik olanakların kısıtlı olmasından dolayı son derece zorlayıcı bir başlık olarak öne çıkar. Gerek ülkenin herhangi bir denize kıyısının olmaması gerek ise ülkedeki yer şekillerinin ulaşımı kısıtlayıcı olması nedeniyle ülkedeki lojistik faaliyetler son derece zorlayıcı gerçekleşir. Fakat Avrupa'nın ekonomik açdan öncü ülkelerinden olan İsviçre, bu engellerin üstesinden transit olanaklara, karayolu, havalimanları ve tünellere yatırırım yaparak gelmektedir. Bu doğrultuda İsviçre nakliye başlığı için en etkili yolların karayolu taşımacılığı olacağını söylemek doğru olacaktır. Ülkedeki karayolu ulaşımının son derece gelişmiş olması ve Avrupa'da transit açıdan merkezi bir konumda olması, başta Türkiye olmak üzere ülkeye Avrupa'nın dört bir yanındaki ülkelerden taşımacılık faaliyetlerini kolaylaştırmaktadır.

Tüm bunların yanı sıra, İsviçre nakliye için bir diğer önemli başlık ise havayolu taşımacılığı ile entegre intermodal lojistik yöntemdir. Özellikle hızlı gönderim yapılması gereken kargoların, İsviçre'ye en etkili sürede ulaştırılması için karayolu ile birlikte havayolu olanaklarından da faydalanılabilir. Bu doğrultuda taşımacılık yapılacak hedef lokasyon için bir takım lojistik hesaplamalar yapılarak etkili yöntem belirlenebilir. Hedef lokasyona yakın noktadaki havalimanına gönderim yapıldıktan sonra karayolu taşımacılığı ile daha hızlı bir teslimat gerçekleştirmek mümkündür. Intermodal taşımacılık modeli kapsamında en etkili yöntemi belirleyebilmek için hedef lokasyondaki ulaşım olanaklarını değerlendirmek son derece önemlidir. Aynı şekilde İsviçre nakliye için kullanılacak olan intermodal taşımacılık faaliyetlerinin kısa sürede en uygun fiyat aralığında gerçekleştiğinden hizmet kalitesi açısından oldukça etkili olduğunu söylemek de doğru olacaktır.

Karayolu Haftalık Komple ve Parsiyel Çıkış Günlerimiz ; 

Parsiyel Çıkış Günlerimiz ; 

Çarşamba,Perşembe,Cuma ve Cumartesi günleri Parsiyel çıkış günlerimizdir. Ayrıca Diğer günlerde yük durumuna göre parsiyel çıkışlar gerçekleştirmekteyiz.

Komple Çıkış Günlerimiz ; 

Haftanın her günü komple sevkiyatlarınız için çıkış sağlayabilmekteyiz. 

Diğer Taşıma hizmetlerimizin çıkış günleri hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.

7/24 Müşteri Hizmetleri
Sorularınız İçin Bize Ulaşın!