TR

Belçika Nakliye

Belçika, Avrupa bağlamında son derece merkezi konumda olan bir ülke olduğundan uluslararası transit geçişlerin odağında yer alır. Türkiye'den Belçika'ya yapılacak olan nakliyelerde, ülkenin merkezi konumunun lojistik açıdan büyük avantaj sağlayacağını söylemek doğru olacaktır. Bu bağlamda Belçika nakliye hizmetleri daha çok karayolu taşımacılığı üzerinden gerçekleşir. Fakat gerekli olan durumlarda karayolu nakliyesine ek olarak diğer lojistik bağlamlardan da yararlanılabilir.

Belçika Nakliye ve Taşımacılık Hizmetleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Belçika nakliye ve taşımacılık hizmetleri, ülkenin merkezi konumundan dolayı karayolu ağırlıklı yapılır. Nakliyesi yapılacak olan ürünlerin transit yöntemlerle ulaştırılması her ne kadar kısıtlayıcı bir etken olsa da bazı durumlarda denizyolu ve havayolu taşımacılığı faaliyetlerinden de yararlanılmaktadır. Özellikle denizyolu taşımacılığı açısından ülkenin Kuzey Denizi'ne olan kıyısında yer alan limanları büyük avantaj sağlar. Aynı şekilde ülkedeki gelişmiş havalimanları sayesinde de havayolu lojistiği hizmetlerinden de yararlanılabilir.

Tüm bunların yanı sıra Belçika nakliyat başlığı altında, yapılacak olan lojistik hesaplamalar doğrultusunda verimliliği arttırmak adına farklı yol haritaları da izlenebilir. Almanya ve Fransa gibi gelişmiş ülkelerle sınırları bulunması sayesinde Belçika, Avrupa'nın en önemli transit yollarının avantajından faydalanabilmektedir. Bu doğrultuda Türkiye'den Belçika'ya doğrudan transit karayolu taşımacılığı yapılabilmektedir. Transit yolların yetersiz kaldığı durumlarda ya da aciliyeti olan nakliyat işlerinde, intermodal lojistik yaklaşımları tercih edilebilmektedir.

Intermodal Lojistik Hizmetleri ile Belçika'ya Nakliyat

Belçika’ya nakliye edilecek eşya ya da ürünlerin fazla olması durumunda karayolu olanakları yetersiz kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda verimliliği, maliyet ve zaman açısından arttırmak adına intermodal lojistik yöntemleri devreye girer. Intermodal lojistik hizmeti kapsamında verimliliği maksimum seviyeye çıkarmak adına birden fazla taşıma yöntemi kullanılır. Taşınacak olan mallar karayolu ile bir limana taşınır ve denizyolu taşımacılığı devreye girer. Taşınacak olan eşyaların çok fazla olması durumunda maliyet açısından büyük önem arz eden deniz yolu taşımacılığı konteynır ve benzeri araçlarla yapıldığından güvenlik seviyesini de yükseltir. Denizyolu ya da konteynır taşımacılığı yetersizse havayolu da tercih edilebilir. Bu noktada verimliliği arttırmak adına yapılacak olan lojistik hesaplamaların takip edilmesi gerekmektedir.

Karayolu Haftalık Komple ve Parsiyel Çıkış Günlerimiz ; 

Parsiyel Çıkış Günlerimiz ; 

Çarşamba,Perşembe,Cuma ve Cumartesi günleri Parsiyel çıkış günlerimizdir. Ayrıca Diğer günlerde yük durumuna göre parsiyel çıkışlar gerçekleştirmekteyiz.

Komple Çıkış Günlerimiz ; 

Haftanın her günü komple sevkiyatlarınız için çıkış sağlayabilmekteyiz. 

Diğer Taşıma hizmetlerimizin çıkış günleri hakkında bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.