EN

Denizyolu Taşımacılığı

Lojistik Çözüm Ortağı

Denizyolu taşımacılığı, özellikle uluslararası taşımacılık ve lojistik faaliyetlerinde karayolu lojistiğinin tamamlayıcı adımı olarak öne çıkar. Lojistik firmaları Denizaşırı ülkelere olan nakliye ihtiyacının giderilmesi açısından son derece önemli olan denizyolu taşımacılığı hizmetleri, karayolu ve havayolu lojistiğiyle entegre de çalışabilmektedir. Bu noktada, denizyolu taşımacılığı uluslararası boyutta nakliye ihtiyacı olanlar için pratik ve maliyet odaklı ulaşım çözümleri arasında en çok tercih edilenlerden birisidir. Bunun yanı sıra bazı durumlarda ülke içi nakliye ihtiyaçlarında da denizyolu taşımacılığı tercih edilebilmektedir.

Denizyolu Konteyner Taşımacılığı ile Üst Düzey Güvenli Nakliye Hizmetleri

Denizyolu konteyner taşımacılığı, lojistik çözümler arasında en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Konteyner taşımacılığı, güvenlik standartlarını güçlendiren bir çözüm olmasının yanı sıra oldukça uygun maliyetli olmasıyla da öne çıkar. Bu bağlamda Avrupa nakliye ihtiyacı gibi uluslararası düzeyde taşımacılık faaliyetleri için denizyolu taşımacılığı oldukça etkili bir yöntem olarak tercih edilebilir. Denizyolu nakliye hizmetleri, uluslararası lojistik için tek başına kullanılabileceği gibi karayolu, havayolu gibi diğer lojistik çözümlerle entegre de kullanılabilir. Aynı şekilde taşımacılık yapılacak olan nokta için en uygun lojistik çözümün bulunabilmesi için stratejik transit hesaplanmaların yapılması gerekmektedir. Hesaplamalar yapıldıktan sonra denizyolu tek başına yeterli olmayacaksa diğer nakliyecilik hizmetleri ile birlikte çözümler tercih edilebilir.

Denizyolu Taşımacılığı Hizmeti Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Denizyolu taşımacılığı hizmeti satın alırken öncelikli olarak maliyet odaklı ve güvenli olması gibi etkenlere dikkat edilebilir. Güvenlik etkeni burada kapalı sistem konteyner taşımacılığı gibi ekstra hizmetlerle öne çıkarken maliyet ise teslimat yapılacak olan noktanın uzaklığı ile tespit edilir. Aynı şekilde dünya genelinde geniş bir acenta ağı ve filo kapasitesi gibi özellikleri de dikkate almak gerekir. Bu bağlamda tercih edilecek hizmette denizyolu acenta ağı gibi etkenler maliyet odaklı lojistik çözümleri için son derece önemlidir.

Tüm bunların yanı sıra denizyolu taşımacılığı kapsamında eğer Almanya nakliye ya da İtalya nakliye gibi uluslarası taşımacılık hizmetleri ihtiyacı mevcutsa, denizyolu ile karayolu taşımacılığı birlikte de kullanılabilir. Tercih edilecek nakliye firmasının tek bir çözümden ziyade farklı yaklaşımları bir araya getirerek en uygun ve en hızlı çözümü sunabilmesi açısından farklı yöntemleri kullanması gerekir. Bu yüzden, uluslararası boyutta sadece denizyolundan ziyade diğer lojistik imkanlarla da bütünleşik bir programların uygulanması tavsiye edilir.

7/24 Müşteri Hizmetleri
Sorularınız İçin Bize Ulaşın!