EN

Avusturya Nakliye

Lojistik Çözüm Ortağı

Avusturya, Orta Avrupa'nın önemli ekonomilerinden biri olmasının yanı sıra önemli transit geçişlerin üzerinde olan bir konumda yer aldığı için lojistik açıdan da kilit noktadadır. Bu doğrultuda Avusturya taşımacılık hizmeti kapsamında, özellikle Türkiye'den ve yakın ülkelerden karayolu taşımacılığı olanakları yaygın olarak kullanılır. Bunun yanı sıra Avusturya'nın herhangi bir denize kıyısının olmaması nedeniyle denizyolu taşımacılığı olanaklarının yetersiz olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Avusturya Karayolu Taşımacılığı

Avusturya karayolu taşımacılığı, ülkenin transit olanakları sayesinde özellikle tercih edilen bir lojistik yöntem olarak öne çıkar. Özellikle Türkiye'den ve çevre ülkelerden Avusturya'ya kargo gönderimi için en etkili yollardan birinin karayolu taşımacılığı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Fakat karayolu olanaklarının ya da transit olanakların yetersiz olduğu durumlarda farklı taşımacılık modelleri devreye girebilmektedir. Özellikle, havayolu taşımacılığı ve benzeri lojistik yöntemlerle entegre çalışan taşımacılık faaliyetleri hız ve maliyet açısından son derece önemli bir yöntemdir.

Aynı şekilde Karayolu olanaklarının yetersiz olduğu durumlarda intermodal taşımacılık denen lojistik yönteme de başvurulabilir. İntermodal taşımacılık birden fazla aracın bir arada kullanılmasını gerektiren ve diğer taşımacılık yöntemlerine göre daha hızlı ve daha uygun maliyetli sonuçlar veren bir yöntem olarak öne çıkar. Intermodal lojistik yönteminin uygun olup olmadığını belirlemek için öncesinde hangi ulaşım olanaklarının kullanılabileceğine dair lojistik hesaplamaların yapılması gerekmektedir.

Avusturya'ya Nakliye Lojistik Olanakları Nasıl Belirlenir?

Avusturya nakliye yapmadan önce, bir takım lojistik hesaplamaların yapılması gerekir. Yapılacak olan lojistik hesaplamalar sayesinde tercih edilecek lojistik yöntemlerin, maliyet ve zaman açısından etkili olduğunu anlayabilmek için son derece önemlidir. Yapılacak olan lojistik hesaplamalar sonrasında karayolu taşımacılığı ya da havayolu taşımacılığı gibi yöntemler tercih edilebileceği gibi kombine taşımacılık yöntemi de kullanılabilir.

Kombine taşımacılık yöntemi, özellikle hız ve taşıma güvenliği açısından avantajlı bir yöntem olmakla birlikte maliyet açısından da oldukça uygundur. Bu doğrultuda tercih edileceği durumda, karayolu - havayolu gibi farklı ulaşım tekniklerinden yararlanılarak teslimat süresi en azamiye indirgenir. Aynı şekilde hızlı ve güvenli bir taşımacılık için uygulanması gereken tüm prosedürler de intermodal taşımacılık kapsamında üst düzey lojistik hassasiyetle birlikte uygulanır.

Haftalık Komple ve Parsiyel Çıkış Günlerimiz ; 

Parsiyel Çıkış Günlerimiz ; 

Çarşamba,Perşembe,Cuma ve Cumartesi günleri Parsiyel çıkış günlerimizdir. Ayrıca Diğer günlerde yük durumuna göre parsiyel çıkışlar gerçekleştirmekteyiz.

Komple Çıkış Günlerimiz ; 

Haftanın her günü komple sevkiyatlarınız için çıkış sağlayabilmekteyiz. 

7/24 Müşteri Hizmetleri
Sorularınız İçin Bize Ulaşın!